Eesti Perearstide Selts (EPS) asutati 3. detsembril 1991. aastal perearstide vabatahtliku ühendusena. Seltsi eesmärk on esindada perearste üle Eesti, võimaldades neil rääkida kaasa peremeditsiini eriala arengus ja olla partner tervishoiukorralduslikel teemadel nii Eestis kui ka mujal maailmas. EPSi missioon on arendada peremeditsiini eriala, et see oleks tugev, järjepidev ja inimkeskne tervishoiu vundament.
Hetkel aktuaalne

RUTH KALDA: Esmatasandi arengukava keskendub tervisevajadusele vastavale abile
Tervishoiusüsteem toimib inimkesksemalt ja kestlikumalt siis, kui see on üles ehitatud esmatasandil meeskonnatööle, terviklikule tervishoiumudelile, mis toetab erinevate tervishoiutasandite, tervisesüsteemi ja sotsiaalvaldkonna koos tegutsemist.
Esmatasandi arengukava töörühma juht professor Ruth Kalda selgitab, et esmatasndi arengukava koostades on lähtutud praktilisest vajadusest hoida esmatasandil inimkeskset, kestlikku ja kvaliteetset terviklikku lähenemist inimese tervisevajadusele. Eesmärk on, et patsient saaks parimat oma tervisevajadusele vastavat abi. Selleks, et see kõik teoks saaks, on sotsiaalministeerium lubanud koostada rakenduskava, mis antud eesmärkidest lähtuvalt määratleb tegevused ja ajakava selle elluviimiseks.

MARI ANNUS: Peremeditsiin on parim valik!
Peremeditsiin on tõeliselt mitmekülgne ja selles on järjepidevust - nii näed ka oma töö pikaajalisi mõjusid. Perearstid ja -õed moodustavad ühtse meeskonna, mille sees on hea olla.
Perearst Mari Annus, kelle teekonda peremeditsiinini on mõjutanud tema ema perearst Mall Petersen, näeb peremeditsiini kui mitmekülgset ja patsiendilähedast eriala.

REET LAIDOJA: Kuidas teha nii, et eriarstiabi vajav patsient jõuaks õigel ajal õige spetsialisti juurde?
E-konsultatsioon on olnud meiega juba üle kümne aasta, kuid endiselt on selle ümber palju segadust. Sügisel 2024 toimunud Riigikantselei Innosprintis leiti üksmeelselt, et eriarstiabisse suunamisel tuleb täies mahus minna üle e-konsultatsioonile. Selgus, et ületamatuid takistusi pole, vaja on julgust.
Tulemas
Tallinna Perearstide Selts ootab Teid osalema kevakonverentsil ,,Meditsiinigeneetika ja geneetika meditsiinis". Konverents leiab aset 24. aprillil.
Geneetikaga seostatakse aina rohkem kõike, mis meie ümber maailmas toimub. Kiired arengud geneetika valdkonnas jõuavad aina enam kliinilisse praktikasse. Erinevate haiguste geneetilise tausta tundmine pakub uusi võimalusi ravieesmärkide täitmiseks. Kevadisel konverentsil keskendume mitmele teemale, kus geneetika on möödapääsmatu faktor -
- rasedusaegsed uuringud, skriiningud vastsündinule
- harvikhaigused
- vähirisk
- kas, keda ja millal geneetikule suunata
Registreeruge konverentsile, ühinege diskussioonis ja kohvipausi ajal saate kolleegidega uute teadmiste üle arutleda!
Konverentsil osalemine annab 7 täienduspunkti.
Konverentsil saab osaleda nii kohapeal (Tallinnas, Viru konverentsikeskuses) kui ka läbi veebi. Tehke oma valik registreerimisvormi täites.
Kuu teema
19. MAI ON PEREARSTIDE PÄEV!
Rahvusvaheline perearstide päev on ülemaailmselt tähistatav pidupäev, millal võiks võtta hetke ja mõelda oma perearstile ja tema headele omadustele.
Keskmine perearst on täna 55 aastane ja on vähemalt 20 aastat töötanud, aga meil on väga palju ka perearste, kes on töötanud selle süsteemi loomise algusest ja näevad juba, kuidas nende beebidest on saanud koolilapsed, noorukid, täiskasvanud, uued lapsevanemad ja see on nii äge. Ma soovin, et kõik inimesed võtaksid hetke ja ütleksid või saadaksid oma perearstile mõne hea sõna ja seda mitte ainult perearstide päeval vaid ka teistel päevadel - uskuge tunnustus, hea sõna teevad kindlasti teie perearsti rõõmsaks.
Samuti soovin, et iga perearst võtaks perearstide päeval hetke ja mõtleks, miks omal ajal sai tehtud valik hakata just perearstiks ja mis on need asjad, mis teevad perearstitöö ainukordseks ja toovad rõõmu - on see mõni varakult avastatud haigus, tänu millele inimese elukvaliteet on hoopis teine, on see just beebide päev, on see järjepidevus ja oma tööviljade nägemine või midagi muud. Ja mõtleks siis, kuidas rõõmu töösse juurde tuua, kui seda kipub väheks jääma.
Perearst on äge olla!
Millega tegeleb perearst
Vaata, millega tegeleb perearst ja millised oskused ning teadmised tal olema peavad. Perearst Kadi Tomson räägib, milline on perearsti töö sisu ja miks on just perearsti eriala parim valik.